tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

przy Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. W ramach realizacji z Urzędem Marszałkowskim projektu: "Bo jakie początki - takie będzie wszystko. Przedszkole na Hołowiesku"/WND-RPPD.03.01.01-20-0074/15/ od 1 lipca 2017r. Parafia otwiera nowe Przedszkole dla dzieci w wieku 3-6 lat. Opłata miesięczna wraz z wyżywieniem i całym pakietem zajęć edukacyjnych i językowych - 100 zł. Z A P R A S Z A M Y !  Wkład własny do realizacji projektu - dziękujemy wszystkim za wsparcie prac w przygotowanie pomieszczeń i naszej troski o rodzinę i wychowanie dzieci. Polecamy to dzieło i Dobrodziejów Opatrzności Bożej!

PATRZ ODNOŚNIK NA GÓRZE W ZAKŁADCE.

7.X. Wyjazd na modlitwę rózańcową

   

 

                        Zapisy w Parafii.

                        koszt - 10 zł.

               WYJAZD - godz. 10.00;

               POWRÓT - godz. 16.00

Ogłoszenia 17.09

 1. Trwają zapisy dzieci i młodzieży do nowej grupy do zajęć w Dworku Smulskich i naszego parafialnego Zespołu. Zapisy w zakrystii.
 2. 19 września /wtorek/ o godz. 14.00 ks. Bp. Tadeusz Pikus dokona poświęcenia naszego Parafialnego Przedszkola. zapraszamy wszystkich Parafian.
 3. Dzisiaj dożynki.
 4. Dzisiaj o godz. 12.00 spotkanie dzieci do I komunii św. i młodzieży do bierzmowania.
 5. Dzisiaj 78 rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.
 6. Jutro św. Stanisława Patrona młodzieży, Zapraszamy młodzież, ministrantów na specjalne nabożeństwo o godz. 18.00.
 7. W dniu 7 października I sobota m-ca organizowana jest Modlitwa różańcowa na granicach całej Polski. Z naszej Parafii chcemy zorganizować wyjazd autokarem, do wyznaczonego nam miejsca w Hajnówce. Zbiórka wiernych z dekanatu Hajnowskiego i Bielskiego o godz. 10.30. Spotkania w Kościele w godz. 14.00 - 16.00 i w wyznaczonych miejscach na granicy modlitwa różańcowa. Zapisy w zakrystii.
 8. WIENIEC DOŻYNKOWY NASZEJ PARAFII

   

Przedszkole na Hołowiesku oficjalnie już działa

http://podlasie24.pl/bielsk-podl./kosciol/nowe-przedszkole-w-bielsku-podlaskim-222a1.html

http://ibielsk.pl/artykul/przedszkole-na-holowiesku/259940

Z A P R O S Z E N I E

19 września o godz. 14.00 ks. Biskup Tadeusz Pikus dokona poświęcenia Przedszkola

 
 

Parafia Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim, realizując projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, tworzy nowe miejsca dla przedszkolaków w naszym mieście. Do przedszkola uczęszcza blisko 40 dzieci, które podzielono na trzy  grupy. W nowej placówce oświatowej jest możliwość utworzenia oddziału integracyjnego.

Jak mówił proboszcz parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim Zbigniew Karolak: „Przy okazji pikniku rodzinnego Opatrzność z Rodziną budowana jest również wspólnota rodziców i dzieci uczęszczających do Przedszkola na Hołowiesku”.

W minioną niedzielę w parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim odbył się festyn rodzinny – link do tego wydarzenia znajdą Państwo - TUTAJ!

W Bielsku Podlaskim pomimo funkcjonowania kilku przedszkoli o miejsce w placówkach jest bardzo trudno. Dzięki inicjatywie Parafii Najświętszej Opatrzności Bożej pojawiła się kolejna placówka dla najmłodszych.

„Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim służbom, które wykazały troskę i mobilizację nad bezpieczeństwem pobytu dzieci w przedszkolu. Przedszkole uzyskało wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa z sanepidu i straży pożarnej oraz decyzją burmistrza Bielska Podlaskiego zostało wpisane do rejestru placówek oświatowych” – dodał ksiądz prałat Zbigniew Karolak

/ iBielsk.pl/

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

  

Kolejne spotkanie  - w październiku- data zostanie podana.

We wrześniu Mszy św. nie będzie.

 

 

I komunia w Orli 28 maja

    

Uroczystości w Bielskiej Opatrzności

    

Zagubiony różaniec

 

świadectwo kultury chrzescijańskiej w życiu Miasta.

   

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA WYSTĘPÓW NASZEJ PARAFII NA SCENIE MIEJSKIEJ MUSZLI dnia 18.09.br.

https://www.youtube.com/watch?v=C3DiETD-BJY

 

 

Ks. Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz w Opatrzności

dnia 12.09.2015r. goscił w naszej Parafii i sprawował eucharystię.

   

Więcej artykułów…

 1. Gość w Opatrzności.