tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

przy Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. W ramach realizacji z Urzędem Marszałkowskim projektu: "Bo jakie początki - takie będzie wszystko. Przedszkole na Hołowiesku"/WND-RPPD.03.01.01-20-0074/15/ od 1 lipca 2017r. Parafia otwiera nowe Przedszkole dla dzieci w wieku 3-6 lat. Opłata miesięczna wraz z wyżywieniem i całym pakietem zajęć edukacyjnych i językowych - 100 zł. Z A P R A S Z A M Y !  Wkład własny do realizacji projektu - dziękujemy wszystkim za wsparcie prac w przygotowanie pomieszczeń i naszej troski o rodzinę i wychowanie dzieci. Polecamy to dzieło i Dobrodziejów Opatrzności Bożej!

PATRZ ODNOŚNIK NA GÓRZE W ZAKŁADCE.

Ogłoszenia 16 Niedziela zw. - 23.07

1. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy wyruszy 1 sierpnia z Drohiczyna. Opiekunem grupy bielskiej jest nasz ks. Wikary - ks. Paweł.

2. Grupa Dzieci i młodzieży naszej Parafii uczestniczy w wakacyjnych rekolekcjach nad morzem

3. W tym tygodniu wypada wspomnienie św. Krzysztofa - Patrona kierowców. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji prowadzona jest zbiórka na pomoc na zakup pojazdów misjonarzom.

4. W sobotę o godz. 15.oo kolejne modlitewne spotkanie z O. Teodorem z modlitwą o uzdrowienie. Z tej racji Msza sw. parafialna o godz. 7.00.

5. W tygodniu Msze św. wieczorne, obie intencje, są odprawiane o godz. 17.30.

Opatrzność z Rodziną – festyn w parafii

Opatrzność z Rodziną – festyn w parafii

Fotka nr 0 z 39Fotka nr 1 z 39

http://ibielsk.pl/artykul/opatrznosc-z-rodzina/259942

Fotka nr 2 z 39Fotka nr 3 z 39Fotka nr 4 z 39

  • W minioną niedzielę w parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim odbył się festyn rodzinny – Opatrzność z Rodziną.

Z powodu pochmurnej pogody część artystyczna festynu odbyła się w pomieszczeniach Dworku Smulskich. Na zewnątrz natomiast zgromadzeni mogli obserwować pokazy ratownictwa medycznego oraz ratowania osób poszkodowanych w wypadku poprowadzonym przez bielskich strażaków. Swoje stoiska podczas festynu posiadał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim oraz Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim.

Oficjalnie 1 lipca ruszyło Przedszkole na Hołowiesku - link do tego wydarzenia znajdą Państwo - TUTAJ!

Proboszcz parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim Zbigniew Karolak z rąk burmistrza miasta otrzymał nagrodę przyznaną przez Radę Miasta – „Zasłużony dla kultury miasta”.

Podczas festynu zgromadzeni mogli przyglądać się specjalnie przygotowanemu programowi Stowarzyszenia „Ojcowizna Ziemi Bielskiej”.

Przedszkole na Hołowiesku oficjalnie już działa

Przedszkole na Hołowiesku oficjalnie już działa

http://ibielsk.pl/artykul/przedszkole-na-holowiesku/259940

 

 
 

Parafia Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim, realizując projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, tworzy nowe miejsca dla przedszkolaków w naszym mieście. Do przedszkola uczęszcza blisko 40 dzieci, które podzielono na trzy  grupy. W nowej placówce oświatowej jest możliwość utworzenia oddziału integracyjnego.

Jak mówił proboszcz parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim Zbigniew Karolak: „Przy okazji pikniku rodzinnego Opatrzność z Rodziną budowana jest również wspólnota rodziców i dzieci uczęszczających do Przedszkola na Hołowiesku”.

W minioną niedzielę w parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim odbył się festyn rodzinny – link do tego wydarzenia znajdą Państwo - TUTAJ!

W Bielsku Podlaskim pomimo funkcjonowania kilku przedszkoli o miejsce w placówkach jest bardzo trudno. Dzięki inicjatywie Parafii Najświętszej Opatrzności Bożej pojawiła się kolejna placówka dla najmłodszych.

„Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim służbom, które wykazały troskę i mobilizację nad bezpieczeństwem pobytu dzieci w przedszkolu. Przedszkole uzyskało wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa z sanepidu i straży pożarnej oraz decyzją burmistrza Bielska Podlaskiego zostało wpisane do rejestru placówek oświatowych” – dodał ksiądz prałat Zbigniew Karolak

/ iBielsk.pl/

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

   

kolejne spotkanie  - 29 lipca br. /sobota/ o godz. 15.00

I komunia w Orli 28 maja

    

Uroczystości w Bielskiej Opatrzności

    

Zagubiony różaniec

 

świadectwo kultury chrzescijańskiej w życiu Miasta.

   

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA WYSTĘPÓW NASZEJ PARAFII NA SCENIE MIEJSKIEJ MUSZLI dnia 18.09.br.

https://www.youtube.com/watch?v=C3DiETD-BJY

 

 

Ks. Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz w Opatrzności

dnia 12.09.2015r. goscił w naszej Parafii i sprawował eucharystię.

   

Więcej artykułów…

  1. Gość w Opatrzności.