tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

SZCZĘŚĆ  BOŻE wszystkim odwiedzającym stronę Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Niech Pan Wam błogosławi, niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą.

ks. Proboszcz.

Niezłomni w Służbie Bogu i Ojczyźnie

powiedział. Podał przykłady prześladowań, z jakimi spotykali się duchowni w okresie PRL, oszczerstw, procesów, więzienia, a nawet morderstw. - Wielu księży zostało uwięzionych a nawet skazanych na karę śmierci. Wyroki wykonano. 

- Dzisiejsza promocja na pierwszy stopień oficerski byłych alumnów- żołnierzy wpisuje się w logikę uszanowania i upamiętnienia tych, którzy nie dali się złamać pod ciężarem szykan totalitarnego państwa, ale dochowali wierności Bogu, Ojczyźnie i Kościołowi – mówił

Zdaniem bp. Guzdka zapewne wielu potraktuje dzisiejszą uroczystość z kpiną i pogardą, „chcąc zasłonić swój udział w walce z Kościołem”. - Zapewne odezwą się na forach internetowych. Nie pokażą swojej twarzy, ale dadzą upust agresji i nienawiści wobec wiernych synów Ojczyzny i Kościoła, apostołów prawdy oraz obrońców wiary i podstawowych praw człowieka - powiedział.

Ordynariusz wojskowy przypomniał, że studenci świeckich uczelni otrzymywali stopnie oficerskie, po odbyciu studium i przeszkolenia wojskowego. - Dlaczego pozbawiać promocji Was, którzy służyliście pełne dwa lata i też ukończyliście studia? Nie potrzeba wiele, tylko odrobinę dobrej woli, aby zrozumieć ten gest wdzięczności wobec byłych alumnów-żołnierzy - podkreślał.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w zakończeniu uroczystości szczególnie podziękował byłym alumnom-żołnierzom za ich postawę. Podkreślił, że byli w czasach sowieckiej dominacji „wskazaniem tego, jak być Polakiem”. Szef MON powiedział, że to dzięki postawie kleryków-żołnierzy przetrwał duch armii. - Tak, broń jest konieczna dla armii, tak dyscyplina jest konieczna, tak wyszkolenie jest niezbędne, wszystko co nowoczesne jest nam absolutnie potrzebne, ale bez ducha, bez wiary, bez miłości, bez nadziei, bez tego wszystkiego co niesie chrześcijaństwo i wielka wiara katolicka nie byłoby narodu polskiego, nie byłoby wielkich polskich zwycięstw – powiedział. Dodał, że dziś trzeba „walczyć z przemocą kłamstwa, obmowy, potwarzy i odwracania wartości przeciwko narodowi”. - Siła ducha i prawdy, którą przekazywaliście kolejnym pokoleniom jest na to najlepszą odpowiedzią.

Każdy z kapłanów z rąk Ministra otrzymał dokument podpisany osobiście przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę z prawem noszenia oficerskiego munduru.