tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

Konkurs Przedszkola na Hołowiesku

   "Przedszkole na Hołowiesku” bierze udział w konkursie plastycznym pt. „MOJE PRZEDSZKOLE”  W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci do wzięcia w nim udziału. 

Rusza organizowany przez nas konkurs „Moje Przedszkole”. Ostatnie miesiące z pewnością nie były łatwe. Dzieci dużo czasu spędzały on-line z uwagi na obowiązki zawodowe rodziców, dlatego chcemy oderwać najmłodszych od technologii i zachęcić do kreatywnego wyzwania!

Czytaj więcej: Konkurs Przedszkola na Hołowiesku

ADOPCJA PRZEDSZKOLAKA

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Mt 25, 40

Katolickie Niepubliczne Przedszkole na Hołowiesku chce otwierać swoje podwoje dla wszystkich dzieci.

Jeżeli chcesz mieć swój udział w tworzeniu funduszu stypendialnego dla dzieci potrzebujących pomocy możesz przez jednorazową lub comiesięczną wpłatę dowolnej kwoty na konto Parafii (24 8063 0001 0090 0101 7112 0001)  z dopiskiem Adopcja Przedszkolaka) bardzo konkretnie pomagać innym.

BÓG ZAPŁAĆ!

wakacje

Zasady Przedszkola

Katolickie Niepubliczne "Przedszkole na Hołowiesku"  przy parafii Opatrzności Bożej w swojej misji ma przedłużać życzliwą troskę Kościoła o Rodzinę - najbardziej wrażliwą i potrzebującą wspólnotę, która we współczesnym świecie przeżywa tyle zagrożeń. Dzięki stworzeniu Wspólnoty nauczycieli, opiekunów, rodziców i dzieci Przedszkole chce stać na straży wszechstronnego rozwoju dziecka oraz umacniania więzi rodzinnych. Przedszkole otwiera swoje bezpieczne podwoje dla dzieci, których rodzicom zależy na przedłużaniu domu rodzinnego w kształtowaniu dziecka od najmłodszych lat w jego wymiarze duchowym - chrześcijańskim (katolickim i prawosławnym), intelektualnym, psychicznym, fizycznym i kulturalnym w oparciu o Prawdę głoszoną przez największego i jedynego Nauczyciela Jezusa Chrystusa. Starannie dobrana kadra zapewnia odpowiednie oraz bezpieczne warunki wzrostu i pierwsze odkrycia twórczych talentów otrzymanych od Pana Boga na płaszczyźnie humanistycznej, językowej, plastycznej, ruchowej i innych, zgodnie z poszczególnymi etapami rozwojowymi dziecka.

PRZEDSZKOLAKI OPATRZNOŚCI

SZANOWNI RODZICE

Wyrażając wielka radość z obecności waszego dziecka w "Przedszkolu na Hołowiesku" przy Parafii Opatrzności Bożej

ZAPRASZAMY do współtworzenia historii  naszego Przedszkola na Hołowiesku

Przedszkole czynne w godz. 630 - 1620

https://www.facebook.com/Bo-jakie-pocz%C4%85tki-takie-b%C4%99dzie-wszystko-Przedszkole-na-Ho%C5%82owiesku-126263311382844/

Przedszkole jest prowadzone przez Parafię Opatrzności Bożej i wkładzie własnym Parafii 186 658,38 zł., przy dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego 1 056 457,62 zł. w ramach Projektu do 30.06.2018r.

 

 

Metoda Marii Montessori w terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

        Maria Montessori z zawodu lekarz z zamiłowania pedagog żyła w latach 1870 – 1952. Włożyła ogromny wkład w rozwój pedagogiki specjalnej, przedszkolnej, jak i społecznej. Maria Montessori urodziła się 31.08.1870 r. w  Chiaravalle, w prowincji Ankony (środkowe Włochy). Ojciec Montessori Aleksander studiował retorykę i matematykę, był urzędnikiem państwowym. Matka Marii Montessori otrzymała solidne wychowanie przepojone patriotyzmem, wrażliwością na potrzeby innych. 
       W 1876 r. Montessori rozpoczęła naukę w rzymskiej szkole publicznej, jednak nie należała do najpilniejszych uczennic. Znaczy wpływ miał na to wadliwy system nauczania tradycyjnego , tłumiący w dzieciach własną inicjatywę w rozwiązywaniu problemów, nużący werbalizmem i pamięciowym opanowywaniem wiadomości. Symbolem tej szkoły, po latach skrytykowanej przez Montessori była szkolna ławka. Obojętna początkowo postawa wobec szkoły zmieniła się gdy Maria skończyła 10 lat. W owym czasie ciężko zachorowała , zmartwieni rodzice myśleli, że dziecko umrze i wtedy Maria oświadczyła, że „nie umrze, ponieważ ma ważną misję do spełnienia”. W krótkim czasie nadrobiła zaległości w nauce i stała się najlepszą uczennicą w klasie. 
       Rodzice Montessori planowali dla niej zawód nauczycielki, jednak jej pasja matematyczna wpłynęła na

Czytaj więcej: Metoda Marii Montessori w terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.