tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

SZCZĘŚĆ  BOŻE wszystkim odwiedzającym stronę Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Niech Pan Wam błogosławi, niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą.

ks. Proboszcz.

Działalność Stowarzeszenia zauważona ... i nagrodzona.

 

Sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych trafił do organizacji oraz placówek, które w sposób szczególny angażują się w pomoc potrzebującym. 

„Pierwsze miejsce naszego miasta w wojewódzkim etapie konkursu „Świeć się z Energą” pokazuje, że mieszkańcy docenili nasze iluminacje i aktywnie włączyli się w głosowanie. Wygrana Bielska Podlaskiego w plebiscycie cieszy nas tym bardziej, że zdobyte nagrody trafiają do potrzebujących z naszego regionu. Sprzęt AGD ufundowany przez Grupę Energa przekazujemy licznym placówkom i organizacjom pozarządowym działającym na terenie naszego miasta. Jesteśmy pewni, że zostanie dobrze wykorzystany i przez długi czas będzie służył nowym właścicielom” – mówił Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

Bielsk Podlaski poprzez głosy mieszkańców uzyskał tytuł Najpiękniej Rozświetlonego Świątecznie Miasta w województwie podlaskim. Miasto zdobyło 4180 głosów, wyprzedzając dziewięć inny miast województwa, wśród nich srebrnych medalistów – Białystok (1590 głosów) oraz brązowych – Łapy (502 głosów)

„Gratuluje państwu wygranej w tym konkursie. (…) Myślę, że jest to duże osiągnięcie mając na uwadze to, że wygrali państwo z Białymstokiem. Nagrody konkursu to energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych. Grupa Energa dziękuje za udział w konkursie, za głosy oddane przez państwa” – mówił przedstawiciel fundatora Krzysztof Wysocki, wręczając Burmistrzowi Miasta Jarosławowi Borowskiemu symboliczny dyplom.

„Dyplom jest za pierwsze miejsce, nie dla Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, ale dla wszystkich mieszkańców” – dodał Burmistrz.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, Bielsk Podlaski otrzymał od organizatora konkursu energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych. Nagrody przekazane zostały placówkom i organizacjom pozarządowym, które rozdzieliły je według własnego zapotrzebowania.

Sprzęt AGD otrzymali: Świetlica Środowiskowa „Arka” działająca przy Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. Wł. Wysockiego, Świetlica Środowiskowa „Radość” działająca przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów, Świetlica Środowiskowa „Przyjaciele” działająca przy Gimnazjum Nr 1 im. Niepodległości Polski, Świetlica Środowiskowa „Krąg przyjaźni” działająca przy Zespole Szkół im. A. Mickiewicza, Świetlica Środowiskowa przy Zespole Szkół z DNJB im. J. Kostycewicza, Świetlica Środowiskowa „Promyk dnia” Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Stowarzyszenie „Ojcowizna Ziemi Bielskiej” – Zajęcia świetlicowe (socjoterapeutyczne), Bielsko-Podlaskie Stowarzyszenie Abstynentów „Promień”, Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Białostocka.

Świąteczne dekoracje Bielska Podlaskiego można obejrzeć raz jeszcze, klikając w ten odnośnik.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć Się" jest Grupa Energa, jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd blisko 3 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, obejmującym swoim zasięgiem ok. 25 proc. powierzchni kraju. Jest także jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z blisko 15% udziałem w rynku.

http://ibielsk.pl/artykul/uroczyste-wreczenie-nagrod-z-ogolnopolskiego-konkursu-swiec-sie-z-energa-w-bielsku-podalskim/43057