tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

SZCZĘŚĆ  BOŻE wszystkim odwiedzającym stronę Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Niech Pan Wam błogosławi, niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą.

ks. Proboszcz.

Dzień modlitw o świętość Rodziny

FESTYN - FILM

 GALERIA

Dzień modlitw o świętość Rodziny

III Piknik Rodzinny w Bielskiej Opatrzności      www2.bielsk-podlaski.pl/pl/aktualnosc/powinniśmy-być-razem

 

    

28 czerwca 2015r. przy pięknej słonecznej pogodzie w Bielsku Podlaskim odbył się ekumeniczny festyn "Rodzina jest Najważniejsza", organizowany przez parafię Katolicką Opatrzności Bożej oraz obecności parafii prawosławnych: Zmartwychwstania Pańskiego i św. Archanioła Michała w Orli.

Dzień Modlitw o świętość Rodziny rozpoczął się Mszą św. Po Mszy św. wszyscy zgromadzili się na placu przed Dworkiem Smulskich. Piknik Rodzinny rozpoczął się od występu

najmłodszej części stowarzyszenia i zespołu "Ojcowizna Ziemi Bielskiej", podczas którego została zaśpiewana piosenka "Rodzina jest najważniejsza". Dalszą część programu obejmowało przemówienie proboszcza parafii Opatrzności Bożej - Zbigniewa Karolaka, który nawiązywał do nauczania Jana Pawła II na temat rodziny. Bożena Zwolińska, pełniąca urząd v-ce Burmistrza w Bielsku Podlaskim, dziękowała organizatorom za tak ciekawe wydarzenie, uczestnikom zaś życzyła miło spędzonego czasu w gronie rodziny oraz znajomych. Ks. Andrzej Mińko - proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim - podkreślał istotną rolę rodziny jako fundamentu zdrowo funkcjonującego społeczeństwa. W swoim wystąpieniu nawiązał także do piosenki, która rozpoczęła festyn, mówiąc o tym, że hasło "rodzina jest najważniejsza" w dzisiejszych czasach musi być aktualne oraz wszyscy powinniśmy się do niego odwoływać. Następnie na scenie mogliśmy zobaczyć występy zespołu działającego w ramach stowarzyszenia "Ojcowizna Ziemi Bielskiej".

Dalsza część programu obejmowała najróżniejsze konkursy oraz zabawy. Najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci, które korzystały z trampolin, placu zabaw oraz przejazdów na motocyklach. Odbyły się także konkursy dla rodzin - najlepsze z nich zostały nagrodzone sprzętem gospodarstwa domowego. Nagrody ufundował Burmistrz miasta Bielsk Podlaski. Podczas pikniku odbył się również konkurs wycinanek, w którym brały udział babcie. Konkurencja przeciągania liny pomiędzy parafiami prawosławnymi oraz katolikami cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Cała rywalizacja odbywała się w przyjemnej atmosferze, a po konkurencji byli zadowoleni zarówno zwycięzcy, jak i pokonani.

Mecze, które zostały rozegrane, również cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Pierwszy odbył się mecz młodzików, rozgrywany pomiędzy parafiami katolickimi i prawosławnymi. Zwyciężyli prawosławni z wynikiem 5:0. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalami. W finałowym pojedynku, rozgrywanym przez seniorów, nagrodą była beczka kwasu chlebowego. Naprzeciw siebie stanęły drużyny składające się z Parafian Opaczności Bożej oraz zespołu "Ojcowizna Ziemi Bielskiej". Mecz toczył się w przyjacielskiej atmosferze - zwycięska drużyna zajęła się rozlewaniem kwasu, który wygrała w meczu.

Całość wydarzenia miała czysto rodzinny charakter. Podczas pikniku wszyscy uczestnicy korzystali z darmowego jedzenia ufundowanego przez sponsorów. Wszyscy zgromadzeni podczas rozmów z redakcją portalu podkreślali, że są zadowoleni z tak ciekawego pikniku i będą obecni również za rok.

Autor- ibielsk