tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

SZCZĘŚĆ  BOŻE wszystkim odwiedzającym stronę Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Niech Pan Wam błogosławi, niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą.

ks. Proboszcz.

II BIELSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

GALERIA 

 

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150107/REGION06/150109822

 

 http://www.drohiczynska.pl/?action=news&id=2244

W Uroczystość Objawienie Pańskiego, 6 stycznia w Bielsku Podlaskim po raz drugi został organizowany Orszak Trzech Króli.

Orszak rozpoczęła Eucharystia, celebrowana w parafii p.w. Najświętszej Opatrzności Bożej przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.

W wygłoszonej homilii powiedział on, że postawa Mędrców pokazuje, iż tylko wiara pozwala odkryć prawdę o Bogu. „ Królowie mieli wiarę i odeszli radośni”, podkreślił. Wiara pozwala poznać, jak bardzo jesteśmy kochani przez Boga, co z kolei obliguje nas, abyśmy dążyli do prawdy miłości, wiara zaś, stawała się w nas żywą miłością, mówił Pasterz Kościoła drohiczyńskiego. Podziękował on wszystkim organizatorom i wykonawcom na czele z ks. prał Zbigniewem Karolakiem, za włączenie się w inicjatywę Orszaku Trzech Króli, będącą radosnym świadectwem wiary w naszych środowiskach.

 W czasie przemarszu ulicami Bielska Podlaskiego zostały przedstawione sceny takie jak : walka dobra ze złem, tryumf aniołów, czy dwór Heroda, przygotowane przez dzieci, młodzież i dorosłych z parafii, przy współudziale Stowarzyszenia „ Ojcowizna Ziemi Bielskiej”. Na uwagę zasługiwały starannie przygotowane kostiumy, aktualne przesłanie tekstów oraz dobra gra aktorska.

Orszak zakończył się na placu przed Ratuszem sceną hołdu złożonego Jezusowi. Życzenia świąteczno - noworoczne oprócz ks. prał. Zbigniewa Karolaka. mieszkańcom i gościom, złożyli też przedstawiciele władz z burmistrzem Bielska, wójtem tamtejszej gminy oraz przedstawicielem powiatu.W przemówieniach podkreślili oni kulturowo - edukacyjny charakter inicjatywy. Przybliża ona bowiem, zarówno do biblijnych wydarzeń, jak też odnosi się do współczesnych problemów, angażując w przygotowanie miejscową społeczność. Powiedzieli także, że dla wielu obecnych, którzy są wyznania prawosławnego i tego dnia świętowali Wigilię Uroczystości Narodzenie Pańskiego, stanowiło to piękne wprowadzenie do jej przeżywania.

Orszak zakończyła wspólna agapa z postnym bigosem i koncert kolęd,a uczestnicy otrzymali pamiątkowe korony i śpiewniki.

ks. Artur Płachno