tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

SZCZĘŚĆ  BOŻE wszystkim odwiedzającym stronę Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Niech Pan Wam błogosławi, niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą.

ks. Proboszcz.

Dzień Radości Parafialnej w Bielsku Podlaskim

 

29 czerwca w parafii p.w. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim miał miejsce festyn rodzinny pod hasłem: „W jedności siła mądrości”. Wzięła w nim udział spora liczba mieszkańców Bielska Podlaskiego, katolików oraz prawosławnych. Piknik odbył się na placu parafialnym przy parafii p.w. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim.

http://podlasie24.pl/bielsk-podl./kosciol/dzien-radosci-parafialnej-w-bielsku-podlaskim-1334f.html

Wyjątkowymi gośćmi tej uroczystości byli biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, proboszcz parafii prawosławnej ks. Andrzej Mińko, pełniący funkcję burmistrza miasta Jarosław Borowski oraz Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Walenty Korycki.

Dzień radości parafialnej rozpoczął się od Mszy Świętej celebrowanej przez ks. bpa Tadeusza Pikusa. Już samo powitanie pasterza przygotowane przez dzieci z Parafialnego Zespołu Wokalnego oraz ks. prał. Zbigniewa Karolaka, proboszcza parafii, ukazało, że będzie to dzień prawdziwej radości, ponieważ wzbudziło wiele uśmiechu na twarzach zebranych.

W homilii, ksiądz biskup wezwał małżonków do troski o miłość małżeńską. To od niej, jak mówił ks. bp, dzieci dowiadują się po co przyszły na świat, dlaczego istnieją. Ordynariusz diecezji drohiczyńskiej, wzywał także do wyboru Jezusa Chrystusa w swoim życiu i postawienia go na pierwszym miejscu, na wzór Maryi. W tym wszystkim, jak mówił pasterz, nieustannie pomaga nam Duch Święty, bez pomocy którego nie możemy powiedzieć, że „Panem moim jest Jezus”- mówił. Po Mszy Świętej, na placu parafialnym rozpoczęła się druga część spotkania. Po przemówieniach księdza biskupa, ks. Andrzeja Mińko oraz ks. prał. Zbigniewa Karolaka, zebrani wysłuchali koncertów.

Najpierw na scenie zaprezentował się chór parafii prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim, a następnie uczestniczący w festynie mogli posłuchać i pooglądać nową formację niedawno utworzoną przy parafii p.w. Najświętszej Opatrzności Bożej, która wykonywała tańce w strojach ludowych podlaskich, oraz umilała czas poprzez śpiew pieśni ludowych. Został ogłoszony konkurs na nazwę nowej formacji.

Podczas Dnia Radości Parafialnej, można było zmierzyć sobie ciśnienie, obejrzeć stoisko gatunkowych ryb, skorzystać z porad manicurzystki, wziąć udział w specjalnej rywalizacji sportowej, dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów, a także dać pomalować sobie twarz. Szczęściarzom udało się zagrać w ping - ponga z księdzem biskupem.

Ks. bp Tadeusz Pikus wraz z Burmistrzem Miasta oraz Wicemarszałkiem Województwa wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz zabawki dzieciom, które wzięły udział w konkursie „Największy Skarb – Rodzina”.

Na zakończenie spotkania, został rozegrany mecz o beczkę kwasu litewskiego i puchar proboszcza pomiędzy przedstawicielami parafii katolickiej oraz prawosławnej.

Ponadto wszyscy zebrani, mogli zjeść ciepłą grochówkę oraz bigos, a także spróbować ciasta, przygotowanego przez wiernych z parafii. Wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszyła się wata cukrowa.

Takie spotkania w Bielsku Podlaskim to wydarzenia „bez precedensu”. Wszyscy wierni parafii mają nadzieję, że także za rok, będą mogli przeżyć podobną uroczystość. Spotkanie to kolejny ważny krok do budowania jedności między chrześcijanami różnych wyznań. To okazja, by w normalnych chwilach życia szukać tego co łączy i to pielęgnować.

al. Wojciech Łuszczyński [ ksAP/Drohiczyn]