tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

SZCZĘŚĆ  BOŻE wszystkim odwiedzającym stronę Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Niech Pan Wam błogosławi, niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą.

ks. Proboszcz.

XXVIII Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro

 

 

 

 

Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, na spotkanie z papieżem wybrała się młodzież z ponad 200 krajów świata w tym 2000 osób z Polski, by wielbić imię Chrystusa. Spotkaniu przyświecają słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.  

 

 

 

Tegoroczne ŚDM będą trwać do 28 lipca. Głównym celem spotkania młodych – jak mówią organizatorzy – jest doświadczenie wspólnoty Kościoła Powszechnego, kontemplacja Słowa Bożego i niesienie dla jak największej liczby ludzi sakramentu Pokuty oraz Eucharystii. Spotkania mają także zachęcić do odważnego głoszenia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela wszystkich chrześcijan.

Program ŚDM zakłada różnego rodzaju festiwale, katechezy w grupach językowych prowadzone przez księży biskupów i animowane przez wspólnoty młodzieżowe, spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem, modlitwy, nabożeństwa oraz czuwania.

 Główna uroczystość otwarcia XXVIII ŚDM na Copacabanie będzie połączona z Mszą św. koncelebrowaną przez księdza arcybiskupa Rio de Janeiro Dom Orani João Tempest, a także biskupów i kapłanów uczestniczących w ŚDM.

Podczas ŚDM w Rio de Janeiro ponad 250 biskupów różnych narodowości będzie głosić katechezy, które pogłębią temat spotkania Rio2013. Biskupi zostali wybrani przez Papieską Radę ds. Świeckich. Będą oni głosić katechezy każdego ranka w innym miejscu. Ks. Leandro, dyrektor Sekcji Przygotowania Duszpasterskiego powiedział, że miejsce i dzień, w którym dany biskup będzie głosił katechezę nie zostaną ujawnione. „Chcemy, aby to spotkanie z biskupem było dla młodzieży niespodzianką” – piszą organizatorzy. Katechezy odbędą się od środy do piątku. Każdego dnia zostanie podjęty inny temat. 24 lipca będzie to „miejsce nadziei, miejscem Boga”, 25 lipca – „być uczniem Chrystusa”, a 26 lipca – „bądźcie misjonarzami, idźcie!”.

Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro będą transmitowane w polskim Radiu Maryja i TV Trwam oraz TVP1 i TVP2 a takż w internecie na stronie www.rio13.tvp.pl oraz www.tv-trwam.pl.

Program TV ŚDM w Rio de Janeiro 2013.