tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

SZCZĘŚĆ  BOŻE wszystkim odwiedzającym stronę Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Niech Pan Wam błogosławi, niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą.

ks. Proboszcz.

Ogłoszenie 23 N. Zw. - 08.09.2013r.

 1. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o 9.00, i 18.oo.  W przeddzień tego święta, tj. 13 września, Ks. Biskup zaprasza młodzież do Serpelic. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „Rozpal wiarę” i będzie pogłębieniem przeżywania Roku Wiary. Eucharystia rozpocznie się o godz.14.30. Wcześniej, bo już o godz. 10 będą modlitewne spotkania w 6-ciu kościołach. Na zakończenie spotkania w Serpelicach każdy otrzyma symboliczne znaki: serce i zapałki z poleceniem: Rozpal swoją wiarę i zapalaj innych. Zapisy na wyjazd do Serpelic u ks. Wikariusza.
 2. Przypominamy rodzicom, młodzieży i dzieciom, aby rok szkolny rozpoczynali z Bogiem. Prosimy, aby we wrześniu koniecznie być u sakramentu Pokuty i Eucharystii.
 3. Zapisy dzieci i młodzieży do grupy harcerskiej i Parafialnego zespołu wokalno-teatralnego w zakrystii.
 4. W środę o godz. 18.oo – spotkanie chóru naszej Parafii.
 5. Chłopców młodszych i starszych zachęcamy do podjęcia służby ministranckiej. Rodziców prosimy o popieranie i zachęcanie swoich synów by będąc w grupie ministranckiej przyczyniali się do większej chwały Boga i Jego łaską ubogaceni wzrastali ludzi szlachetnych.  Spotkanie wszystkich ministrantów i  kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św. o 18.oo
 6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.oo – spotkanie młodzieży do bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Belsku Podl. uroczystość religijno-patriotyczna związana z poświęceniem pomnika katyńsko-smoleńskiego. Będzie ona transmitowana przez telewizję TRWAM. Godzinę wcześniej, czyli o 11.00 rozpocznie się koncert pieśni religijno-patriotycznych.
 8. Za dwa tygodnie 22 września spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. o godz. 9.oo, a o godz. 12.oo – spotkanie Rodziców dzieci do I-szej Komunii św.
 9. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się II Tydzień Wychowania w Polsce (15-21 wrzesień) pod hasłem: „Wychowujemy do wartości. Aby budowali życie na Skale”. Ma on być impulsem do pogłębionego włączenia się w dzieło wychowania dzieci i młodzieży oraz pochylenia się nad różnymi aspektami złożonej pracy wychowawczej.
 10.  Dziękuję za pomoc w przygotowanie dożynek:

-        Parafianom, szczególnie kobietom: za chleby, ciasto i produkty  

-        P. Alicji i Tadeuszowi Bienasz wraz z rodzina za wieniec, zboże, kłosy i mąkę z tegorocznego zboża.

-        5- ciu kobietom z kółka żywego różańca za pomoc w wiciu wieńca dożynkowego.

-        Ks. Wikariuszowi Grzegorzowi i Klerykowi Wojciechowi

-        P. Irenie, oraz Klaudii, Ewie, Patrycji i P. Boguszewskiemu za dekorację i pomoc w dekoracji Kościoła.

-        Ministrantom: Kamilowi, Rafałowi, Mateuszowi za pieczone ziemniaki.

-        P. Renacie Jaroszewicz, Halinie Olszańskiej, P. Ryszardowi i Helenie Lipińskim.

 1.  -       Podziękowanie P. Staroście za Życzenia